Bezpieczeństwo dzięki LED

Sporo miejsca poświęciliśmy w naszych tekstach estetyce oraz temu, jak oświetlenie LED może wpłynąć na wystrój naszego wnętrza. O możliwych kombinacjach i łączeniach. Nie zapominajmy jednak że technologia LED to przede wszystkim nowe możliwości pod kątem funkcjonalności i zakresu zastosowań diod LED w codziennym użytkowaniu.

oprawa ewakuacyna led

Widoczność level LED

Jednym z bardziej istotnych aspektów naszej codzienności to dbanie o bezpieczeństwo. Tutaj światła LED również znajdują zastosowanie i na tym pole także mogą poprawić jakość. Lampy awaryjne są obecne wszędzie: w kinach, centrach handlowych, szkołach czy szpitalach. To absolutna podstawa systemu bezpiecznego opuszczenia budynku, jeden z najważniejszych znaków, które mają zapobiec chaosowi i dezorganizacji. Wszyscy znamy charakterystyczne zielone oprawy awaryjne z wizerunkiem białego ludzika, który podpowiada kierunek ewakuacji. Odpowiedni układ i rozmieszczenie oświetlenia awaryjnego gwarantuje lepszą organizację w wypadu kryzysowej sytuacji. Wraz z wkroczeniem technologii LED do świata oświetlenia awaryjnego, uzyskaliśmy dodatkowe zabezpieczenie w postaci wyraźniejszych i lepiej widocznych opraw. Dobre oprawy awaryjne powinny charakteryzować się również zasilaniem akumulatorowym. Polega to na tym, że w razie awarii głównego transformatora, który napędza oświetlenie, nasze oprawy awaryjne będą świecić dalej bez obawy o ich wyłączenie.

Przemyślane i skrojone na miarę

Samo zaopatrzenie się w lampy i oprawy awaryjne LED to nie wszystko. Niezwykle ważne jest odpowiednie rozmieszczenie tegoż sprzętu w budynku, żeby całość spełniała swoje funkcje oraz była zgodna z obowiązującymi wymogami w kwestii bezpieczeństwa. Niektórzy dystrybutorzy oświetlenia oferują także usługi związane z profesjonalnym rozmieszczeniem i montażem opraw tak, aby były optymalne pod kątem widoczności i czytelności. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza przy dużym metrażu, ponieważ nierzadko kupno samego oświetlenia i dodatkowo koszt usługi zaprojektowania układu rozmieszczenia przewyższają „pakiet”, jaki oferuje dystrybutor. W zależności od tego, czy zaopatrujemy w oprawy i lampy awaryjne LED duże hale czy też mniejsze obiekty – dobrym zwyczajem jest również konsultacja i wcześniejsze wyliczenia kosztów projektu przed zakupami ad hoc.

oprawa awaryjna led wyjście ewakuacyjne